FB

VODNÍ PRVKY

.

Voda a zahrada k sobě neodmyslitelně patří. Voda přináší zábavu, pohyb, zvuk a klid. Vodní prvek může mít různou velikost i tvar nenarušující přírodní vzhled zahrady. Voda může být v pohybu nebo stojatá.

KOUPACÍ JEZÍRKA

Estetické řešení dekoračního prvku a koupání. Přírodní koupací jezero je víceúčelová nádrž, jež má část hlubinnou, ve které lze plavat a pobřežní zónu, v níž jsou vysázeny rostliny. Předností těchto jezírek je kvalita vody, která je zde dosažena bez chemických látek. Velké nečistoty lze odstranit mechanicky nebo skimmery (vsávají z hladiny nečistoty do systému sít a filtrů). U těchto jezírek je třeba počítat s větší plochou (min. 50m2).

 

OKRASNÁ JEZÍRKA

Osvěžující prvek zahradní architektury, kde je důraz kladen především na jejich vzhled. Okrasná jezírka fungují na stejném principu jako koupací, s tím rozdílem, že mohou být i menších rozměrů. Konečný výraz a styl vodního díla dotvážejí vodní, bahenní či jiné rostliny.

                 

JEZÍRKA PRO CHOV RYB

Hlavním rozdílem mezi koupacím a chovným jezírkem je použitá filtrace. Při chovu ryb se do vody dostává velké množství dusíkatých látek, které podporují růst řas a vzniká zelené zakalení vody. Je nutný několika-komorový filtr s UV lampami.

          

POTŮČKY, KASKÁDY, VODOTRYSKY

Vhodné především k provzdušnění vodní hladiny, dále do omezených prostor jako dekorativní prvek.

             

Ukázky realizací najdete v sekci JEZÍRKA A VODOTEČE.

Zpracovávám...

MÁTE ZÁJEM O NAŠE SLUŽBY? NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.