Vodní prvky

VODA V ZAHRADĚ

Voda a zahrada k sobě neodmyslitelně patří. Voda přináší zábavu, pohyb, zvuk a klid. Vodní prvek může mít různou velikost i tvar nenarušující přírodní vzhled zahrady. Voda může být v pohybu nebo stojatá.

Koupací jezírka

Estetické řešení dekoračního prvku a koupání. Přírodní koupací jezero je víceúčelová nádrž, jež má část hlubinnou, ve které lze plavat a pobřežní zónu, v níž jsou vysázeny rostliny. Předností těchto jezírek je kvalita vody, která je zde dosažena bez chemických látek. Velké nečistoty lze odstranit mechanicky nebo skimmery (vsávají z hladiny nečistoty do systému sít a filtrů). U těchto jezírek je třeba počítat s větší plochou (min. 50m2).

   koupací jezero, dřevěné molo        jezírka a vodoteče

 Okrasná jezírka

Osvěžující prvek zahradní architektury, kde je důraz kladen především na jejich vzhled. Okrasná jezírka fungují na stejném principu jako koupací, s tím rozdílem, že mohou být i menších rozměrů. Konečný výraz a styl vodního díla dotvážejí vodní, bahenní či jiné rostliny.

               okrasné jezírko  

Jezírka pro chov ryb

Hlavním rozdílem mezi koupacím a chovným jezírkem je použitá filtrace. Při chovu ryb se do vody dostává velké množství dusíkatých látek, které podporují růst řas a vzniká zelené zakalení vody. Je nutný několika-komorový filtr s UV lampami.

 jezírka a vodoteče         jezírka a vodoteče

Potůčky, kaskády, vodotrysky

Vhodné především k provzdušnění vodní hladiny, dále do omezených prostor jako dekorativní prvek.

 

   cukubai        kaskáda  

FOTOGALERIE

ZAHRADY HASTÍK
Ratiboř 198

Ratiboř u Vsetína

756 21

 

tel.:  +420 737 613 520
tel.:  +420 604 817 181

e-mail: zahradnik@halenkov.cz

 

Více kontaktů >